Dopłata do odszkodowania – cesja
Date: 18 czerwca 2016
|
Posted by:
|
, , ,

Jeśli do trzech lat wstecz Twój samochód uczestniczył w kolizji czy wypadku a ty otrzymałeś odszkodowanie z OC sprawcy to zapewne naprawiłeś lub sprzedałeś już pojazd i zapomniałeś o sprawie. Ale ! Najprawdopodobniej możemy DOPŁACIĆ do sumy odszkodowania którą już uzyskałeś od Ubezpieczyciela. Jak to działa opiszę na przykładzie:

car-wrecked-845143_1920

Nasz klient uczestniczył w tak zwanej „stłuczce” czyli zdarzeniu drogowym (kolizji) w którym ucierpiały głównie lub wyłącznie pojazdy, często dosyć nieznacznie. Jego pojazd został uszkodzony, Ubezpieczyciel wypłacił z OC sprawcy sumę 5600 zł – klient naprawił samochód rozliczając – co ważne – szkodę KOSZTORYSOWO. Kwota którą uzyskał pozwoliła mu naprawić samochód porządnie u dobrego mechanika. Już po naprawie klient zgłosił się do nas przedstawiając podstawowe dokumenty z likwidacji szkody (decyzja i kosztorys ubezpieczyciela) i zapytał czy i ile możemy mu jeszcze do tego DOPŁACIĆ. Analiza dokumentacji pozwoliła wycenić sprawę na około 3000 zł (tak, na tyle ubezpieczyciel zaniżył kosztorys) ale kwota ta jest do „ugrania” tylko i wyłącznie w kosztownym i czasochłonnym postępowaniu sądowym które dla tak małej sprawy jest dla klienta zupełnie nieopłacalne. Zamiast tego zaproponowaliśmy klientowi 1200 zł tytułem wykupu szkody – CESJA. Zapłatę dostał na konto przelewem, do paru dni od skompletowania dokumentacji i podpisania umowy oraz stosownych załączników.

Potraktował to jako DOPŁATĘ do uzyskanego już odszkodowania, samochód przecież zdołał naprawić i bez niej.

W przeciwieństwie do wielu firm z branży odszkodowań (których gros szczególnie w cesjach to zwykli pośrednicy i hmm manipulatorzy by nie użyć mocniejszych określeń) my zawsze klienta informujemy ile realnie jego szkoda jest jeszcze warta (w tym wypadku 3000 zł) – to klient decyduje czy sprzedaje ją nam (za pewien procent jej wartości) czy raczej chce prowadzić do przez normalne długotrwałe postępowanie sądowe (także zapewniamy, na zasadach wynagrodzenia prowizyjnego) w którym na własne ryzyko może uzyska 1000 zł więcej (po kosztach,prowizji itp.). Ale jest to ścieżka znacznie dłuższa – sprawy przy sprzeciwie Ubezpieczyciela mogą toczyć się i 2-3 lata ! Większość klientów więc szczególnie przy tak małych kwotach decyduje się na DOPŁATĘ tu i teraz a nie za trzy lata…

Warto więc skorzystać z tej formy uzyskania należytego odszkodowania – jest znacznie szybsza i prostsza niż tradycyjne prowadzenie sprawy w oparciu o pełnomocnictwo. Pamiętać należy że sprawa dopłat do odszkodowania (cesji) dotyczy tylko szkód rzeczowych, nie można przekazać cesją szkody na osobie o co czasem pytacie.

admin

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *