Pytanie klienta: „Co z moimi pasażerami ?”
Date: 9 sierpnia 2016
|
Posted by:
|
, ,

Klient opisał następującą sytuację:

„Uczestniczyłem w wypadku samochodowym, Policja wezwana na miejsce stwierdziła że jestem sprawcą. W drugim samochodzie był tylko kierowca któremu fizycznie nic sie nie stało (uderzył przodem w mój bok), będzie miał odszkodowanie z mojej policy OC, wiem. Ale co z moimi pasażerami ? U mnie w pojeździe ucierpiała żona (złamana noga) oraz nastoletni syn (w sumie nic by mu nie było ale nie zapięte pasy…). Czy im także należy się jakieś odszkodowanie, nawet jeśli to moja najbliższa rodzina ?”

Abschleppdienst

Cóż – jak najbardziej ! Fakt że to Pan kierował pojazdem oraz został uznany winnym tego zdarzenia drogowego (wypadku) powoduje odpowiedzialność tylko i wyłącznie związaną z winnym wypadku. Pasażerowie nie przyczynili się przecież w żaden sposób do wypadku. Odpowiednio zgłaszając szkodę należy im zapewnić godziwą wypłatę odszkodowania pozwalającą na profesjonalny proces leczenia bo tylko taki ma szanse doprowadzić do pełni sił i zdrowia.

Nie będzie tu miało znaczenia że poszkodowani pasażerowie to Pana rodzina, jeśli ubezpieczyciel twierdzi inaczej to wyprowadzimy go z błędu.  Natomiast muszę podkreślić że Pana syn otrzyma najprawdopodobniej pomniejszone odszkodowanie – tytułem tak zwanego „przyczynienia” – brak zapiętych pasów ! Procent owego przyczynienia jest wyznaczany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe a negocjowany przez nas (by był mniejszy oczywiście) na podstawie m.in. obrażeń które powstały (wpływ lub brak wpływu zapiętych pasów).

Warto podkreślić że profesjonalne zgłoszenie szkody u Ubezpieczyciela daje z reguły dużo lepsze wyniki (nawet po opłaceniu prowizji) niż zgłaszanie sprawy przez klienta i korzystanie z naszej pomocy dopiero na drodze odwoławczej (takie podejście przeciąga także niepotrzebnie cały proces). Zachęcam do zgłaszania swoich szkód bezpośrednio po wypadku – będziemy mogli doradzić m.in. w zakresie pozyskania odpowiedniej dokumentacji leczenia itp.

 

 

admin

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *