Wypadek w pracy – odszkodowanie od pracodawcy ?
Date: 23 stycznia 2018
|
Posted by:

Przyczyn wypadków w pracy może być wiele. Dużo ludzi, każdy ma swoje obowiązki, często wykonywane w pośpiechu lub skupieniu na „swojej robocie” a zapominaniu że obok jest ktoś inny, kolega z pracy, który też ma robotę. Znaczną część wypadków w pracy można scharakteryzować jako typowy błąd ludzki.  Często jednak te ludzkie błędy wynikają z braku odpowiednich procedur wdrożonych w firmie, niewłaściwego przeszkolenia pracowników.

Nasz klient zgłosił się po pomoc w uzyskaniu odszkodowania za wypadek w pracy który w protokole BHP opisano jako powstały z przyczyny „pośpiechu, braku uwagi” a dopiero na drugim miejscu „niewłaściwego zamontowania elementu”. Nasz klient nie poczuwa się do winy, opisał jasno sytuację i dla nas jest to oczywiste że pośpiech i brak uwagi nie miały tu wielkiego znaczenia – problem wynikał z samej codziennej organizacji pracy w tej firmie. Proces produkcji i ruchu na obiekcie był tak ułożony że było kwestią czasu aż „coś się stanie”. Czy winą pracownika było że szedł właśnie tam ? Nie miał wyjścia – tak go nauczono, zresztą analiza sprawy wskazuje że i tak była to JEDYNA droga.

Klient zdecydował się skorzystać z naszych usług kompleksowo – realizujemy dla niego całość tematu odszkodowania za wypadek w pracy. A więc najpierw ZUS włącznie z odwołaniami, a w dalszym etapie odszkodowanie od pracodawcy. Jeszcze nie wiemy czy ma OC. Niestety nadal mimo wzrostu świadomości prawnej w Polsce i wiedzy przedsiębiorców o odpowiedzialności za produkt, miejsce pracy i samych pracowników – część przedsiębiorców nie wykupuje polis OC. Szkoda potem jednak płacić z własnej kieszeni – należy wiedzieć że w przypadku poważniejszych uszczerbków na zdrowiu odszkodowanie z ZUS praktycznie NIGDY nie pokrywa całości kosztów leczenia.

Obsługujemy sprawy wypadków w pracy na terenie całego kraju, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Podobnie jak w temacie pozostałych odszkodowań – możemy zaproponować obsługę spraw na zasadzie „bez ryzyka” – także w sądzie. To my ryzykujemy i pracujemy na wysokość Twojego odszkodowania. Zadzwoń, napisz, kliknij tutaj. 

 

admin

0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *